Jinekomasti Nedir

Jinekomasti-Manşet- esteport

Ana Sayfa » Jinekomasti » Jinekomasti Nedir

Jinekomasti; erkeklerde meme büyümesine verilen isimdir. Erkek memesi büyümesinin giderilmesi için yapılan ameliyata verilen isim de “jinekomasti ameliyatı” dır. Estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılır. Kısaca bu konunun derinine inmeye çalışacağız.

İyi okumalar

Jinekomasti Hangi Bölüm

Jinekomasti ameliyatını estetik ve plastik cerrahi uzmanları yapmaktadır. Normal şartlar altında estetik bir operasyon olduğu için devlet hastanelerinde bu işlem ücretsiz yapılmaz. Ama yapan yerler olduğu hakkında hastalarımız bize söylüyorlar ama şu hastane yapıyor diye de bir bilgimiz yok.

Genel cerrahlar da devlet hastanelerinde jinekomasti ameliyatı yaptığını biliyoruz. Ama ne kadar başarılı ve ücreti hakkında bir bilgimiz yok.

Jinekomasti Atleti

Jinekomasti erkeklerde meme şişkinliğidir. Bu sorunu gidermek için özel atletler var. Ama bu atletler kalıcı olarak bir çözüm sağlamaz. Yani taktığınız sürece meme bölgesine baskı yapar. Bu yüzden üzerinizde iken sadece bir küçük görünmesi sağlanabilir.

Jinekomasti Kremi

Jinekomasti sorunu için krem veya ilaç tedavisi google da ilk arananlar arasında. Ama bu işin ameliyat dışında kalıcı bir çözümü yok bilmenizi isterim. Çünkü bölgede ki yağ dokusu alınması gerekiyor. Bu yüzden krem işe yaramaz.

Kadında Jinekomasti Nedir

Kadınlarda aşırı meme büyümesine denebilir. Ama bu sorunun giderilmesi için jinekomasti ameliyatı değil, meme küçültme ameliyatı yapılmaktadır.

Jinekomasti Ameliyatı Tehlikelimi

Jinekomasti ameliyatında meme bölgesinden veya bir doktora meme bölgesinin fotoğrafını göndermesi cevabı için yeterlidir.

yağ ve yağ dokusu alınır. İleri düzey jinekomastiler de ise, süt bezi de çıkartılabilir. Vakanın hangi seviye jinekomasti olduğuna göre yapılacak işlem belirlenir.

Jinekomasti Çözümü

Bu işin kesin ve kalıcı tek çözümü ameliyat olmaktır. Bunun dışında ki spor ve diyet size fayda sağlamayacaktır. Bu yüzden denenmesi gerekmiyor. Geç arkadaşlar 12 – 14 yaşlar arası ise beklemeli, hemen ameliyat olmasın. 17 yaşına kadar belki kendiliğinden gidebilir.

Jinekomasti miyim

Bir kişi jinekomasti mi yoksa değil mi diye rahatlıkla anlayabilir. Ama 16 – 17 yaşından önce ergenlikten dolayı da olabilir fazla ciddiye almasın. Bu yaştan sonra hala varsa bize

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

Fiyat belirlemek için mutlaka hangi seviye de olduğunuzu bilmeniz gerekir. 3 seviyesi var. 1. Derece 2. Derece ve 3. Derece olarak, en uygun birinci seviye, en maliyetli ise, 3. Seviye jinekomastiler için belirlenir. Fiyat bilgisi için de WhatsApp dan meme bölgesinin fotoğrafını atmanız yeterli olacaktır.

jinekomasti_ameliyati_fiyatlari

Karşınıza çıkabilecek olası sorunlar

  • Ameliyat sonrasında gereksiz çok ağrı
  • Ameliyat sonrası beklenmedik kanama
  • Alınan yağların yetersiz olması ve hala yağ kalması
  • Anesteziye karşı vücut direnci ve alerjiler
  • Korsenin sıkması yaz aylarında terleme
  • Ameliyat sonrası bir ay havuza ve denize girememesi
  • Belirli bir süre ağır kaldıramama