Jinekomasti-Manşet

Ergenlik Jinekomastisi

Ana Sayfa » Blog » Ergenlik Jinekomastisi

Merhaba ergenler. Ergen diyorum ama kızmayın çünkü çok şanslısınız 40 yaşını aşmış erkeklere nazaran. Biliyoruz bizde yaşadık meme ucu şişti. Sıkınca acıya veya hakkaten büyüdür. Eğer bu sorunlara çözüm arıyorsanız ve 12- 15 yaş arasındaysanız hiç boşuna uğraşmayın. Yapacak hiçbir şey yok.

Ergenlik döneminde hormon dengesizliği

Ergenlik yaşlarında hormonlar yerinde durmaz. Bu yüzden meme kadınların ki gibi şişme eğilimine girer. Erkek memesinde ki bu değişikliklerin ana nedeni hormon dengesizliği. Erkeklerde öztorejen (yani kadınlık hormonu) arttıkça meme şişer. Meme dokusu büyür ve kızların geçtiği süreçten geçersin. Bu hormon dengesizliğinden ötürü meme de değişikmer olduğu içinde yapılacak bir tedavi yok. Sabırla beklemekten başka…. Ergenlik Jinekomastisi

Ergenler jinekomasti nasıl geçer

Ya meme hep öyle kalırsa

Erkek ergenlerde memede sertlik bazen geçmez. Bu durumda jinekomasti denilen durum ortaya gaziantep rus escort çıkar. İstediğiniz kadar müdahale etmeye çalışın sorunu ameliyatsız gideremezsiniz. Memede gelişim bozukluğu diye ad koyanlar var bu yanlış. Sizde kadın hormonu yüksek ve memen kendini kadın zanlediyor büyüme eğilimine girmeye çalışıyor.

Ergenlik jinekomastisi videosu için tıkların… 

Ergenlik döneminde jinekomastiyi engellemek

Engellemek için bir sürü ameliyatsız değişik yöntemler duyuyoruz ama hiçbiri fayda etmez. Biliyorum içiniz karardı ve bu doktor ne diyo deseniz de durum tüm çıplaklığı ile bu. Engellemek için bölgedeki yağ dokusunu ilelebet almak sorunun kalıcı ve tek çözümü olarak ortaya çıkıyor. Bu yüzden estetik plastik cerrahlar bu ameliyatı sık yapıyor.

Memede tomurcuklanma nedir

Meme ucunun sivrileşmesi ve dokununca acıma durumu da yine bu hormon dengesizliklerine bağlı yaşanan sorunlar.

Memede tomurcuklanma

Ameliyatı ne zaman olmalıyım

Eğer gerçekten jinekomasti teşhisi konulursa beklmeye hiç gerek yok. Direk olabilirsin. 18 yaşının altında ise, anne veya baba onayı gerekiyor bunu da unutma.

Yeni doğan bebeklerin memesinde büyüme

Bu sorunda anne karında iken geçen öztorejen hormonu yani kadınlık hormonu ile alakalı. Geçici bir durum. Çoğu bebekte gözlenen bir durum. Acele etmeyin birkaç ay içinde geçecektir. Erkeklik hormonu testesteron dur. Bu hormon erkeklerde öztorejene göre ağır basması gerekir. Eğer basmazsa seste incelme meme de büyüme bir çok gözle görülen sıkıntısı gözlenebilir.

Oluşturma Tarihi : 13.12.2019 – Son Güncelleme : 06.12.2021