3d Jinekomasti Ameliyatı

Ana Sayfa » Jinekomasti » 3d Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti erkekte göğüs büyümesine verilen isimdir. 3d jinekomasti ameliyatı klasik tekniğe göre eklemeler ile yapılır. Ameliyat edilirken, sadece göğüs bölgesi değil, göğüs kafesinin tamamı ele alınarak planlama yapılır. Hatta bu alan koltuk altına kadar uzanabilir. Bu alana extra olarak liposuction yapılır. Göğüs kafesinin tamamı bütün olarak şekillendirilir. Bu yöntem Dr. Ali Mezdeği’ ye aittir. Hastaya her açıdan bakıldığında bütünlük olduğu için bu tekniğin ismine 3d jinekomasti adını verdik.

Nasıl yapıyoruz ?

Klasik jinekomasti ameliyatı ile benzerdir. Ancak ek yapılan işlemler vardır. Göğüs ucunun altında küçük bir kesi yapılarak ameliyata başlanır. Genel kabul görülen yöntem meme başından girilmesidir ancak bu teknikte meme ucuna dokunmuyoruz. Kesi sonrası bölgede ki yağ dokusunu ve meme glandüler dokuları vaser liposuction yöntemi ile eriterek alıyoruz. Ve sonrasında göğüs kafesinin tamamına ihtiyaca göre liposuction devam ettirilerek üç boyutlu bir görünüm elde ediyoruz.

Ne kadar iz kalıyor ?

Her jinekomasti ameliyatında meme başından işlem yapılacak diye bir kurak yok. Biz meme başının altında küçük bir kesi ile işlem yapıyoruz. Bu da daha minimal iz anlamına geliyor. Evet ameliyat sonrası belirgin olabilir. Ama zaman ilerledikçe izin yavaş yavaş gözle görülmez bir hal alacağını gözlemleyebilirsiniz. Hastanın ten rengine göre kalan izin belirginliği netleşir. Koyu tenli hastalarda iz daha belirgin olabilir.

3d Jinekomasti Ameliyatı

3d Jinekomasti Ameliyatı

Ameliyat kalıcı mı ?

3d jinekomasti veya klasik jinekomasti ameliyatında da sonuçlar kalıcıdır. Süt bezleri ameliyatta çıkartılır. Bu yüzden kilo almanız veya hormon dengesini bozacak farklı bir durum dahi olsa tekrar süt bezi oluşmaz. Ama kişi yaşantısına dikkat etmiyorsa meme de ameliyat sonrasında az da olsa yağlanmaya bağlı hafif büyüme gözleyebilir. Bunun nedeni alkol ve düzensiz beslenmeden geçer. Ayrıca farklı hastalıklar veya tedavisinde kullanılan ilaçlarda meme büyümesine neden olabilir.

Ne zaman işime dönebilirim ?

Ameliyattan 3 gün sonra masabaşı işiniz varsa, dönebilirsiniz. Yalnız ağır kaldırmalı ve dikişleri zorlayıcı işiniz varsa, bu sizin için geçerli değil. Ameliyat sonrası Dr. Ali Mezdeği tarafından verilen tarih sizin için geçerli olacaktır.

Ne kadar süre korse kullanacağım ?

İlk kontrolünüze 3. gün çağırıyoruz. Bu sürede ameliyat bölgesi kontrol edilir. Korse 2-3 hafta kadar kontrol bulgularınıza göre takmaya devam edersiniz. Herhangi bir olumsuz durumda bizimle iletişime geçmenizi isteriz.

Ameliyat sonrası memede sarkma olur mu ?

Memede sarkma olacak kadar deri fazlası varsa ameliyat şekli değişebilir. Fazla derinin çokluğuna göre deriye de müdahale edilir ve sarkma engellenir. İlk muayenenizde bu şekilde bir risk görünmüyor ve sadece yağ dokularına işlem yapılmaya karar verilirse, sarkma yaşanmaz. Sarkma çok karşılaşılan bir durum değil. Ancak aşırı liposuction ile memenin tahta gibi düm düz olması da istenmez. Ameliyatın kırılma noktası burasıdır. Vücut yapınıza göre meme bölgesinde hafif çıkıntı olması estetik açıdan önemlidir.

Jinekomasti tedavi edilmezse ne olur?

Tıbben hiç bir şey olmaz. Sağlık açısından rahat olabilirsiniz. Ameliyat sadece estetik sorunları gidermek için yapılır. Bazen çok kafasına takan erkeklerde psikolojik sorunlara neden olabilir. Ayrıca yaz aylarında deniz ve havuza girerken sizi “utanma” gibi sıkıntılara sokabilir. Bunlar benim için sorun değil diyorsanız eğer ameliyat şarttır denemez.

Spor ile jinekomasti geçer mi ?

Eğer yalancı jinekomati dediğimiz durum yoksa ameliyat olmadan sorundan kurtulmanın bir yolu yok. Ama spor yağların erimesinde faydalı olabilir. Diyette aynı şekildedir. Sadece aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak meme büyümesi varsa, spor ve diyet işe yarayabilir. Ama siz illaki denemek istiyorum diyorsanız eğer, sporu denemenizde hiç bir problem yoktur.

Yaş sınırı var mı ?

Evet yaş sınırı var. 15- 16 yaşından önce ameliyat önerilmez. 18 yaşından küçük hastalar için anne baba onayı gerekir. Ayrıca ameliyat için refakat gerekebilir. Bu yaşlarında altında çok nadir de olsa farklı durumlar olabilir. Bu farklı bir hastalık veya kullanılan ilaçlar. Böyle bir durum varsa, kişiye özel bilgilendirme için WhatsApp hatlarımızdan iletişime geçmenizi rica ederiz.