Loading...
Jinekomasti_Mobile_Zty_yeni

Jinekomasti Rahatsızlığı

Ana Sayfa » Blog » Jinekomasti Rahatsızlığı

Jinekomasti, erkek memesinde östrojen hormonunun olmasından fazla salgılanmasıyla yaşanan  bir sağlık problemidir. Halk arasında erkekte meme büyümesi olarak da adlandırılmaktadır. Memelerin büyük olması kadınlara özgü bir durum olduğundan, bir erkek meme büyümesi durumundan muzdaripse bu, sadece bedensel bir rahatsızlık olmaktan çıkar aynı zamanda kişiyi psikolojik bir rahatsızlığa da sürükler. Meme büyüme problemi olan erkek, ruhsal açıdan çok etkilenir. Kıyafet seçimi ile göğüslerini kamufle etmeye çalışır, plajda rahat hareket edemez hale gelir.

Jinekomasti Atleti İşe Yarar mı

Jinekomasti Atleti İşe Yarar mı?

Erkeklerde görülen bu rahatsızlığa birçok çözüm üretilmektedir. Bu yolların çoğu bizleri çözüme götürmez, götürse dahi bunlar geçicidir. Jinekomasti atleti, erkeklerin dış görünüşlerinden rahatsız olduklarından ötürü, kıyafetlerinin altına giydikleri atlettir. Bu atlet bir işe yaramamaktadır, diğer atletlerden farkı daha kalın olmasıdır. Para tuzağı demek doğru olur.

Jinekomasti Korsesi Nedir?

Jinekomasti ameliyatı sonrasında, hasta henüz ameliyathaneden çıkmadan, baygın bir haldeyken doktor tarafından takılır. Bu arada hazır konuya değinmişken jinekomasti hangi bölüm diye merak edenler için de bu soruyu yanıtlayalım, estetik ve plastik cerrahı uzmanları bu haftalık ile ilgilenmektedir.

Korsenin kullanılma süresi hastanın iyileşme süreci ile orantılıdır. En az iki hafta en fazla da bir ay kadar bir kullanım süresi vardır. Bu korseyi kullanmanın amacı meme dokusunu yeni yerine daha sıkı yapıştırmaktır. Korseyi kullananlar herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını dile getirmişlerdir. Yazın sıcaktan dolayı kullanımı biraz sıkıntı çıkarabilir fakat genel olarak olumsuz bir geri dönüş alınmamıştır. Jinekomasti ekşi sözlükte de ameliyat olanlar deneyimlerini anlatmışlardır.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Ağrım Olur Mu

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Ağrım Olur Mu?

Bu operasyonun sonrasında, hasta genel anestezi altında olduğundan, ağrı hissetmeyecektir. Olası bir ağrı durumunda doktorun vereceği ağrı kesiciler kullanılarak ağrı durdurulmaktadır.

Jinekomasti Ameliyatında Sonra Ne Zaman İş Başı Yapabilirim?

Kesin bir bilgi vermek yanlış olacaktır, her hastanın iyileşme süreci değişkenlik gösterebilir. Masa başı bir işte, hasta çok da zorlanmayacağından 3-4 gün arası bir müddet sonunda işine geri dönebilir.

2019-10-06T01:43:18+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?